انتشارات ترجمان

نشر ترجمان

وب‌سایت: http://tarjomaan.com

ایمیل: info@tarjomaan.com

تلفن: 88526373

آدرس: ، خیابان شهیدبهشتی، خیابان پاکستان، کوچۀ حافظی، پلاک 30

نشر ترجمان

نشر ترجمان بیشتر به چاپ کتاب‌های حوزه علوم انسانی و مخصوصاً ادبیات شهرت دارد. انتشارات ترجمان همواره کتاب‌های مهمی در این زمینه را برای خوانندگان و علاقه‌مندگان به چاپ رسانیده است. با وجود تحقیق فراوان اطلاعات مفیدی از تاریخچه این انتشارات به دست نیامده است و امیدواریم مسیولین ترجمان، این اطلاعات را در اختیار «دیپه» قرار دهند. در وب‌سایت نشر ترجمان آمده است که هدفشان، برقرارکردن ارتباط فکری میان زبان فارسی و دیگر زبان‌های زنده دنیاست.

اما چنین کاری در زمان حاضر که دوران فراوانی ترجمه و مترجم در میان فارسی‌زبانان است، چه اهمیتی دارد؟ نشر ترجمان معتقد است هر متنی ارزش ترجمه ندارد، اما هستند متون کمتر شناخته‌شده و جریان‌های به حاشیه رانده‌شده‌ای که ترجمه آنها دریچه تازه‌ای در جهان اندیشه امروز ایران می‌گشاید.فعالیت‌های نشر ترجمان در دو بخش «انتشارات ترجمان علوم انسانی» و «سایت ترجمان» تعریف می‌شود. در سایت ترجمان مقاله‌، نوشتار، بررسی کتاب و گفت‌وگوها قرار داده می‌شود و سپس مجموعه‌ مقاله‌ها را در قالب کتاب منتشر می‌کنند. در انتخاب مقالات، حداکثر تلاش آنها بر این است تا تنها متون دست اول، از اندیشمندان اصلی جریان‌های مهم فکری و نظری ترجمه شوند و بر خلاف بسیاری از دیگر نشریات و وبگاه‌ها، ترجیح داده‌اند تا تعداد مقالات کمتری را با کیفیتی بالاتر و محتوایی غنی‌تر ترجمه کنند.

تا سال‌های پیش از این، چاپ ترجمه مقالات بلند در نشریات علمی‌پژوهشی و علمی‌ترویجی امری رایج بود، ولی امروزه به هر دلیل، ترجمه این مقالات به کناری سپرده شده است. اما مهم آن است که از اهمیت این مقالات کاسته نشده و خواننده فارسی‌زبان محتاج دسترسی به این منابع است. از این رو، انتشارات ترجمان مقالاتی را در دستور کار خود قرار داده است که نوشته‌های کلیدی و مؤثر نویسندگان اصلی در رشته‌های گوناگون علوم انسانی محسوب می‌شود.

محبوب‌ترین کتاب‌های انتشارات

کتاب‌هایی که به انتخاب شما برگزیده شده‌اند!